אונליין - שיחת וידאו

טיפול בחרדה חברתית, להפחתת לחץ נפשי במצב חברתי

מה במאמר

איכות חייו של האדם תלויה במידה נכרת בתקשורת חברתית תקינה. היכולת לבנות קשרים של אמון והדדיות עם האנשים במעגלים החברתיים השונים מהווה בסיס שממנו הוא יכול לצמוח. ללא היכולת לתקשר באופן חופשי עם הסביבה הוא יתקשה להגיע למימוש עצמי והדרך לאושר נראית רחוקה מתמיד.

חרדה חברתית יכולה להיות תוצאה של אירוע חברתי טראומטי אחד או להתפתח בהדרגה עקב רצף של חוויות שליליות שכרסמו בביטחון העצמי עוד מתקופת הילדות. החרדה החברתית של האדם הבוגר יכולה להתבטא בביקורת עצמית מוגזמת, רגשי נחיתות, חרדת קהל וביישנות קיצונית.

טיפול בחרדה חברתית

מאפיינים התנהגותיים

האדם הסובל מחרדה חברתית נוטה להגיב באופן לא מותאם למצב החברתי בו הוא נמצא, ולפתח סגנון התנהגותי לא שגרתי כדי להתמודד עם הלחץ הנפשי הכרוך במפגש החברתי.

לדוגמא: ביקורתיות יתרה כלפי העולם, שקיעה במחשבות טורדניות על איך היה אפשר להתנהג אחרת והשקעת מאמצים בניסיון להימנע ממצבים המעוררים את החרדה.

דפוסי התנהגות אלו נובעים מהרצון לשלוט במצב המעורר חרדה, אך בפועל נותנים מענה לזמן קצר בלבד ולטווח הארוך החרדה ממשיכה להיות גורם המפריע למהלך חיים תקין.

טיפול בחרדה חברתית

באמצעות טיפול רגשי חוויתי, ניתן להפחית מרמת החרדה במצבים חברתיים. בטיפול בטראומה נתמודד עם הגורמים והתופעות של החרדה. שינוי היחס של האדם החרד לעצמו ולעולם, מווסת את הנטייה לפרש כל אמירה כאילו היא ביקורת עליו. הדימוי העצמי הנמוך, שליווה אותו לאורך זמן, וגרם לו לחוש בושה ורגשי נחיתות, משתחרר בהדרגה. האדם  לומד להכיר בערכו ומסוגל להיות נאמן לעצמו מתוך תחושה אמיתית שיש לו מקום בעולם.

    השאירו פרטים ליצירת קשר
    דילוג לתוכן
    חייגו להתייעצות