אונליין - שיחת וידאו

אודות יואב ניומן

אני מאמין שכל אדם יכול לחיות חיים מלאים ומספקים. כל אחד יכול לאהוב, להיות נאהב ולהרגיש שלם עם עצמו. אך לעתים הדרך ארוכה ומפותלת ונדמה שהדבר בלתי אפשרי. ברגעים כאלו, הפנייה לטיפול רגשי יכולה להיות נקודת מפנה ולסייע לו למצוא את הכוחות הפנימיים בכדי להתמודד עם קשייו.

יואב ניומן

המפגש עם מסתורי הנפש הוא ללא ספק אינו קל לאף אחד מאיתנו. אבל רגישות והקשבה מצד מטפל מקצועי, בסביבה בטוחה ונוחה, יוצרות תהליך נעים וקצר במידת האפשר.

את שיטת אלבאום הכרתי על ידי התנסות אישית בגיל 16. המפגש השבועי עם המטפל היה רגע מכונן בחיי, אחריו ידעתי שאעסוק בטיפול רגשי כשאגדל.

בשנת 2001 התחלתי את דרכי המקצועית כמטפל בשיטת אלבאום. במהלך השנים טיפלתי במספר רב של מטופלים, לימדתי סטודנטים במסלול הלימודים של פסיכותרפיה גופנית וליוויתי סטודנטים בהדרכה פרטנית וקבוצתית. בהמשך רכשתי ידע תאורטי ומעשי בגישת טיפול במשחק (Play Therapy) והתמחיתי בפסיכותרפיה גופנית, גישה המחברת בין פסיכולוגיה דינמית לבין עבודת גוף-נפש. בנוסף, סיימתי קורס הכשרת מטפלים בשיטת הגשטלט מטעם אוניברסיטת תל אביב.

טיפול רגשי למבוגרים

איך ניתן לפרוץ את החומות שיצרנו לעצמנו לאורך השנים?

אם נאמין בערך של עצמנו, יהיה לנו את האומץ לבטא את משאלות הלב, לחשוב מחוץ לקופסה ולהגדיל את הסיכוי להרגיש מסופקים בחיינו. ניתן לראות את הקשר הטיפולי כמסע גילוי משותף. העבודה על הקשיים הרגשיים שהביאו את האדם לטיפול, חושפת רבדים מפתיעים בנפש. מערכת היחסים הנרקמת בין המטפל והמטופל מאפשרת מרחב בטוח לביטוי אותנטי של מגוון רגשות. ביחד אנו מחפשים איך להקל על הכאב הרגשי, לשפר מערכות יחסים ולהשתחרר מדפוסים לא רצויים.

טיפול רגשי חוויתי

טיפול רגשי חוויתי משלב איכויות של שיחה טיפולית מתוך עולם הפסיכותרפיה הקלאסית, יחד עם התנסות חווייתית של עבודת גוף נפש. רגשות מודחקים ששוכנים בגוף, יכולים לקבל ביטוי באמצעות חוויה גופנית. התנסות חווייתית זו מאפשרת לא רק הבנה קוגניטיבית, אלא גם תובנה רגשית עמוקה.

טיפול בפסיכותרפיה גופנית מאפשר חקירה של העולם הפנימי באמצעות כלים יצירתיים כגון עבודה בתנועה, אומנות ומשחק. שילוב זה יוצר התארגנות נפשית חדשה המאפשרת חיבור בין העולם הרגשי לבין דפוסי ההתנהגות המשתנים בהדרגה .

טיפול רגשי לילדים

כאשר מגיע השלב בו אנו מזהים כי הילד שלנו במצוקה, עוד שיחה עם המורה, שוב לא שלחו לו הזמנה ליום הולדת, המחשב הוא החבר הכי טוב שלו או שהוא לא מפסיק להציק לאחותו וכל דבר מעצבן אותו… כל כך קשה לראות את הילד שלנו סובל.

זה הזמן לפנות לטיפול רגשי לילדים. מטרת המפגש הטיפולי היא לעזור לילדים למצוא את הכוחות הייחודיים והטבעיים שלהם. דרכם יוכלו להתנהל בעולם בדרך שתעזור להם לצמוח, להתפתח ולהגשים את עצמם.

טיפול במשחק (Play Therapy)

המשחק הוא הדרך הטבעית של ילדים להביע את עצמם. לכן, המשחק הוא כלי עוצמתי בטיפול רגשי לילדים. באמצעות טיפול במשחק הילד מגלה את עולמו הפנימי ומעלה תכנים רגשיים שהוא לא יכול להסביר במילים. בכך טמון הכוח המרפא של המשחק החופשי במסגרת הטיפולית.

שיטת אלבאום

שיטת אלבאום הינה גישה ייחודית לטיפול בילדים ובני נוער המתמודדים עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז. הטיפול בשיטת אלבאום משפר את רמת התפקוד של המטופל במישור הגופני, ההתנהגותי והרגשי באמצעות מערך תרגול ייחודי.

מקווה שניפגש…

קשה לבחור “ללכת לטיפול”, להתחיל להסביר את עצמך ולהתמודד עם כל מה שעולה. למרות הקושי אני רוצה להזמין אותך לעשות את הצעד וליצור קשר. יחד נתחיל את המסע פנימה.

    השאירו פרטים ליצירת קשר
    דילוג לתוכן
    חייגו להתייעצות