אודות יואב ניומן

יואב ניומןאני מאמין שכל אדם יכול לחיות חיים מלאים ומספקים. כל אחד יכול לאהוב, להיות נאהב ולהרגיש שלם עם עצמו. אך לעתים הדרך ארוכה ומפותלת ונדמה שהדבר בלתי אפשרי. ברגעים אלו, הפנייה לטיפול רגשי יכולה להיות נקודת מפנה ולסייע לאדם למצוא את הכוחות הפנימיים כדי להתמודד עם קשייו.

המפגש עם מסתרי הנפש הוא ללא ספק אינו קל לאף אחד מאיתנו. אבל רגישות והקשבה מצד מטפל מקצועי, בסביבה בטוחה ונוחה, ייצרו תהליך נעים ובמידת האפשר קצר יותר.

את שיטת אלבאום הכרתי על ידי התנסות אישית בגיל 16. המפגש השבועי עם המטפל היה רגע מכונן בחיי ואחריו ידעתי שאעסוק בטיפול רגשי כשאגדל.

בשנת 2001 התחלתי את דרכי המקצועית כמטפל בשיטת אלבאום. במהלך השנים טיפלתי במספר רב של מטופלים, לימדתי סטודנטים במסלול הלימודים של פסיכותרפיה גופנית וליוויתי סטודנטים בהדרכה פרטנית וקבוצתית. בהמשך רכשתי  ידע תאורטי ומעשי בגישת טיפול במשחק (play therapy) והתמחיתי בפסיכותרפיה גופנית.  זוהי גישה המחברת בין פסיכולוגיה דינמית לבין עבודת גוף-נפש. בנוסף לכך סיימתי קורס הכשרת מטפלים בשיטת הגשטלט מטעם אוניברסיטת תל אביב.

התהליך הטיפולי

איך ניתן לפרוץ את החומות שיצרנו לעצמנו לאורך השנים?

אם נאמין בערך של עצמנו, נאפשר לעצמנו חופש ביטוי מלא ונדע לחשוב מחוץ לקופסה, אז הסיכוי שבאמת נצליח להגשים את שאיפתנו גדל בהרבה.

ניתן לראות את הקשר הטיפולי כמסע גילוי משותף. העבודה על הקשיים הרגשיים שהביאו את האדם לטיפול, חושפת רבדים מפתיעים בנפש. מערכת היחסים הנרקמת בין המטפל והמטופל מאפשרת מרחב בטוח לביטוי אותנטי של מגוון רגשות. ביחד אנו מחפשים איך להקל על הכאב הרגשי, לשפר מערכות יחסים ולהשתחרר מדפוסים לא רצויים.

טיפול רגשי חוויתי

טיפול רגשי חוויתי משלב איכויות של שיחה טיפולית מתוך עולם הפסיכותרפיה הקלאסית, יחד עם התנסות חווייתית של עבודת גוף נפש. רגשות מודחקים ששוכנים בגוף, יכולים לקבל ביטוי באמצעות חוויה גופנית. התנסות חווייתית זו מאפשרת לא רק הבנה קוגניטיבית, אלא גם תובנה רגשית עמוקה.

טיפול בפסיכותרפיה גופנית מאפשר חקירה של העולם הפנימי באמצעות כלים יצירתיים כגון עבודה בתנועה, אמנות ומשחק. שילוב זה יוצר התארגנות נפשית חדשה המאפשרת חיבור בין העולם הרגשי לבין דפוסי ההתנהגות שבהדרגה יכולים להשתנות.

טיפול רגשי לילדים

כשמגיע השלב בו אנו מזהים שהילד שלנו במצוקה. אחרי עוד שיחה עם המורה, כששוב לא שלחו לו הזמנה ליום הולדת, המחשב הוא החבר הכי טוב שלו או כשהוא לא מפסיק להציק לאחותו וכל דבר מעצבן אותו… כשכל כך קשה לראות שהילד שלי סובל, זה הזמן לפנות לטיפול רגשי לילדים.

מטרת המפגש הטיפולי היא לעזור לילדים למצוא את הכוחות הייחודיים והטבעיים שלהם. דרכם יוכלו להתנהל בעולם בדרך שתעזור להם לצמוח, להתפתח ולהגשים את עצמם.

טיפול במשחק (play therapy):

המשחק הוא הדרך הטבעית של ילדים להביע את עצמם. לכן, המשחק הוא כלי עצמתי בטיפול רגשי לילדים. באמצעות טיפול במשחק הילד מגלה את עולמו הפנימי ומעלה תכנים רגשיים שלא היה יכול להסביר במילים. בכך טמון הכוח המרפא של המשחק החופשי במסגרת הטיפולית.

שיטת אלבאום:

שיטת אלבאום הנה גישה ייחודית לטיפול בילדים ובני נוער המתמודדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז. הטיפול בשיטת אלבאום משפר את רמת התפקוד של המטופל במישור הגופני, ההתנהגותי והרגשי באמצעות מערך תרגול ייחודי.

מקווה שניפגש…

קשה לעשות את הבחירה “ללכת לטיפול”, להתחיל להסביר את עצמי ולהתמודד עם כל מה שעולה. יחד עם הקושי אני רוצה להזמין אותך לעשות את הצעד, ליצור קשר, ויחד נלך את המסע פנימה.

מיקום הקליניקות למבוגרים וילדים:

תל אביב / פרדס חנה

ניתן לפנות אלי בכל שאלה,
ואשמח לעמוד לרשותכם
יואב ניומן
050-5664431